Enelsan A.Ş

Enelsan Endüstriyel Elektronik Sanayii 1976 yılında Dilovası'nda kurulmuştur.
2019 yılı itibariyle 5000m2 lik yeni üretim tesisine taşınarak yıllık 12.000 olan elektromanyetik debimetre kapasitesini iki katına çıkartmıştır.
"Ölçüm Enstrümanları" kavramını Türkiye'ye getiren ilk firma olan Enelsan, uzun
yıllar boyunca küresel çaptaki şirketler ile ortak çalışmalar yürütmüş olmanın
getirdiği birikimini yerli üretim doğrultusunda kullanmaya karar vermiştir.

Yillar içinde oluşan bilgi birikimi ve dünyadaki teknolojik gelişimin takibi ile erişilen kazanç bugün Türk endüstrisine üstün yerli imalat olarak sunulmaktadır . Enelsan Türkiye'nin şu anda tek elektromanyetik debimetre ve basınç transmitteri imalatçısıdır . Fark basınç transmitterini ilk üreten firma olmanın haklı gururu da Enelsan'a aittir . Elektromanyetik debimetre kalibrasyonunda özel sektöre ait tek Türkak akredite debimetre laboratuarına sahiptir . Enelsan'ın elektromanyetik debimetre kalibrasyonundaki üst sınırı en son yaptığı büyük çapta debimetre kalibrasyonu Ar - Ge projesi ve bu çalışmanın sonucundaki yatırımı sonucunda DN2200 ebadına kadar ulaşmıştır . Basınç tranmitterlerinin imalat ve kalibrasyonunda izlenebilir basınç kalibrasyon standartları kullanılmaktadır . Her ürün sıcaklık değişim odalarında uzun süreli teste tabi tutularak uzun ömür garantisi ile sevk edilmektedir Sunulan HART olanağı ile hem uzaktan kontrol ve hem de digital lineerizasyon sağlanmıştır.

Bugün imal edilen debi , basınç ve sıcaklık ölçme elemanlarının arkasında kırk yıllık deneyim ve sanayinin beklentisine yönelik özgün sensor , tranmitter ve kontrol aygıtı tasarımları bulunmaktadır . Enelsan sivi ve gaz debilerinin okunmasında ve sayaçlanmasında ve özellikle bunlar ile gerçekleştirilen dozajlama , dolum ve kalibrasyon sistemleri ile değişik mühendislik uygulamaları yapmaktadır.

2012 yılı başında devreye alınan yeni Türkak akreditasyon belgeli debimetre kalibrasyon laboratuvarı özel sektörün bu konudaki en büyük yatırımı olmuştur . Akredite kalibrasyon laboratuvarımızda 700 m3 / saat üst sınırlara kadar her türlü manyetik , ultrasonik , vorteks debimetrelerin , kitle akış ölçerlerin , fark basınç prensibi ile ölçüm yapan orifis plakaların yada venturi ölçme elemanlarının , sayaç , pompa ve vana gibi proses ölçü ve kontrol aygıtlarının kalibrasyonları ve raporlanması yapılabilmektedir . Aynı istasyonda kendi ARGE çalışmalarımız ve nihai ürün testlerimiz de yapılmaktadır.

Enelsan konusunda Türkiye'nin ilk ve tek yerli markasıdır .

Tarafsızlık Politikası

Kalite Politikası

Müşteri Şikayetleri Prosedürü

DİJİTAL KATALOĞUMUZ