Yoğunluk ve Briks Ölçer

Endüstriyel kurumlarda üretilen sıvı ürünlerin veya atık unsurların en önemli özelliklerinden biri de yoğunluklarıdır. Yoğunluk faktörü kalite için de önemli bir standarttır. Bu standardın ölçümü ve kontrolü için Bopp & Reuther yoğunluk ölçer seçkin bir çözüm sunar. Briks, yüz gram sıvı şeker solüsyonundaki sukroz miktarının gram cinsinden ifadesidir. Bopp & Reuther yoğunluk ölçerler Briks ölçümü de yapmaktadır.
Söz konusu yoğunluk ölçerlerin kullanım alanlarıyla ilgili kimya endüstrisi, petrokimya endüstrisi, içecek ve şeker endüstrisi, yiyecek endüstrisi, mineral yağ endüstrisi, çimento endüstrisi, çelik endüstrisi, kâğıt ve selüloz endüstrisi, makine konstrüksiyonu ve boya endüstrisi, elektronik üretimi ve yarı-iletkenler endüstrisi, çevre düzenleme sistemleri ve arıtma tesisleri örnekleri verilebilir.
Bopp & Reuther yoğunluk ölçerler, yukarıda sayılan alanlardaki hidrokarbon, su bazlı solüsyonlar, sıvı şeker, sıvılaştırılmış doğalgaz, sıvı karışımlar, meyve suyu, çikolata, hamur, yağ, asit, amonyak, alkali solüsyonlar, alkol, amonyak, boya, çözücüler, zamk, köpük ve çamur, soğukluk ve ısı transfer ortamları ve benzeri unsurlar üzerinde ölçüm yapar.

Teknik Bilgi Alın

Lütfen çerez politikasını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylayın.

Çerez Sözleşmesi