Devir Bekçisi

Enelsan Devir Bekçisi; algılayıcı (prob), ön yükleyici (amplifikatör) ve elektronik üniteden oluşan endüstriyel bir koruma sistemidir. Devir Bekçisi’ne proses endüstrisinde kova sayıcı da denmektedir. İlerleyen veya dönen makinelerde hareket kaybını güvenilir bir doğrulukla kullanıcıya bildirir. Alarm konumu belirlenen bir hızın altında yada üzerinde olarak seçilir.

Enelsan’ın tasarlayıp ürettiği temassız hareket algılama sistemi uzak mesafeden sağlıklı algılama yaparak en zor çevre ve çalışma şartlarında bile düşük maliyetle maksimum koruma sağlar.

Enelsan devir bekçisi uzun ömürlüdür ve proximity sensörlerine kıyasla dayanıklı algılayıcısı toz, kir ve nemden etkilenmediği gibi, temassız çalışma tasarımı yağlama, temizleme ve aşınma sonucu parça değişimi ihtiyacını ortadan kaldırır. Ön yükseltici (amplifikatör) ayrı bir alüminyum döküm kutu içerisinde bulunduğu için algılayıcı (prob) çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilir.

Enelsan devir bekçilerinin montaj ve kablajı çok basittir. Algılanacak metal malzeme ile arasında 10 cm mesafe olacak şekilde yerleştirilebilir. Aynı uygulama proximity (yakınlık) sensörler ile 2-3 cm mesafeden fazla olamamakta ve bu da sarsıntılı çalışan sistemlerde sensörün kırılmasına sebebiyet vermektedir.

Bu sistem hareketli ekipmanlardaki arızalar sebebi ile meydana gelen durma zamanları ve temizlik masraflarını büyük ölçüde azaltır. Kullanımı büyük maddi zararları, hatta sıkışmadan doğabilecek yangın tehlikelerini önler. İşletmede çok etkili olan bu koruma sistemleri belki de daha ilk uyarısında kendini amorti eder.

Teknik Bilgi Alın

Lütfen çerez politikasını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylayın.

Çerez Sözleşmesi